Logo Na Mapie Geoportal Krajowy

Plan ogólny gminy Włodawa - sprawdź rejestr urbanistyczny Włodawy

Posiadasz działki lub planujesz zakup działki w Włodawie? Dowiedz się czym jest Plan Ogólny i co to dla Ciebie oznacza!

Zobacz więcej interesujących tematów, przejdź na: Geoportal Włodawa.

Plan ogólny Włodawy - Rejestr urbanistyczny gminy Włodawa
Plan ogólny gminy Włodawa

Czym jest Plan ogólny Włodawy?

Plan ogólny to nowy, strategiczny dokument planistyczny, który definiuje ramy rozwoju przestrzennego gminy Włodawa. W odróżnieniu od tradycyjnych dokumentów, plan ogólny Włodawy jest zbiorem danych przestrzennych, prezentowanych w formie interaktywnej mapy. Zastępuje on dotychczasowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, stając się fundamentem dla wszelkich decyzji dotyczących planowania przestrzennego w Włodawie.

Ustalenia planu ogólnego są wiążące dla miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy. To kluczowy dokument, który wskaże, jakie inwestycje i zabudowa będą możliwe na Twojej działce w Włodawie.

Plan ogólny gminy Włodawa

Plan ogólny dla gminy Włodawa został uchwalony. Zapraszamy do zapoznania się z obowiązującym dokumentem na mapie. Sprawdź, jak ustalenia planu wpływają na Twoją nieruchomość.

Przejdź do mapy Planu ogólnego gminy Włodawa w Geoportalu Na Mapie

Sprawdź działkę Online z profesjonalnym Raportem o terenie OnGeo.pl

Chcesz mieć pełen obraz swojej nieruchomości w jednym dokumencie w kilka minut? Raport o Terenie OnGeo.pl to kompleksowe opracowanie, które dostarczy Ci szczegółowych informacji o Twojej działce, w tym analizę aktualnych planów miejscowych, stref ograniczeń, zagrożeń, uciążliwości, dostępu do mediów, a także danych z ewidencji gruntów i budynków. Dzięki temu szybko i łatwo zweryfikujesz przeznaczenie swojej działki w kontekście Planu ogólnego, a także sprawdzisz potencjalne ograniczenia inwestycyjne. Nie czekaj, zyskaj pewność i podejmuj świadome decyzje! Sprawdź Raport o Terenie OnGeo.pl i zadbaj o bezpieczeństwo swojej inwestycji.

Zobacz: Przykładowy Raport dla działki OnGeo.pl

Zamów Raport dla działki

Plan ogólny Włodawy w liczbach

Uchwalony

Plan ogólny dzieli całą gminę Włodawa na strefy planistyczne, które określają, jakie funkcje mogą pojawić się na danym terenie: zabudowa mieszkaniowa, usługi, produkcja rolna czy tereny otwarte. Poniżej zebraliśmy najważniejsze dane: ile stref wyznaczono w gminie Włodawa, jaką powierzchnię zajmują i jaki to procent gminy. Sprawdź też, gdzie wyznaczono obszar uzupełnienia zabudowy, bo tylko tam po wejściu planu w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy.

Powierzchnia gminy

Powierzchnia gminy

24 507.06 ha

Liczba wyznaczonych stref

Liczba wyznaczonych stref

634

Obszar uzupełnienia zabudowy

Obszar uzupełnienia zabudowy

556.86 ha

2.3% gminy

Największa strefa

Największa strefa

Strefa otwarta

91%

Strefy planistyczne w gminie Włodawa

W gminie Włodawa wyznaczono 634 strefy planistyczne w 12 rodzajach. Największą część gminy, 91%, zajmuje strefa otwarta, a strefy z zabudową mieszkaniową obejmują łącznie 4.1%.

SymbolRodzaj strefyLiczba strefPowierzchnia [ha] Udział w powierzchni
SOStrefa otwarta3322 310.8791%
SJStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową jednorodzinną179710.712.9%
SRStrefa produkcji rolnej50324.501.3%
SZStrefa wielofunkcyjna z zabudową zagrodową154274.851.1%
SKStrefa komunikacyjna17266.801.1%
SUStrefa usługowa92206.010.8%
SGStrefa górnictwa12152.440.6%
SPStrefa gospodarcza9138.280.6%
SNStrefa zieleni i rekreacji3184.210.3%
SCStrefa cmentarzy613.580.1%
SWStrefa wielofunkcyjna z zabudową mieszkaniową wielorodzinną1512.740.1%
SIStrefa infrastrukturalna3612.120.1%
Razem63424 507.11 100%

Obszar uzupełnienia zabudowy w Włodawie

Obszar uzupełnienia zabudowy (OUZ) to tereny, na których po wejściu planu ogólnego w życie będzie można uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. W gminie Włodawa wyznaczono go na 556.86 ha, czyli 2.3% powierzchni gminy. Poza tym obszarem nowa zabudowa będzie możliwa tylko na podstawie miejscowego planu.

Porównanie z innymi gminami powiatu

OUZ w Włodawie: 2.3%, średnio w powiecie: 1.4%. Strefy z zabudową mieszkaniową obejmują 4.1% powierzchni gminy, średnio w powiecie: 3.2%. Średnie obliczono na podstawie 6 gmin z danymi.

Sąsiednie gminy

Gmina Obszar uzupełnienia zabudowy Strefy z zabudową mieszkaniową
Wola Uhruska1.5%3.6%
Hańsk0.6%2%
Wyryki0.5%2.1%
Hanna1%3.1%
Włodawa brak projektu planu ogólnego

Informacje o Planie ogólnym Włodawy w pigułce

Chcesz dowiedzieć się więcej o Planie ogólnym? Przygotowaliśmy najważniejsze informacje w formie broszury informacyjnej w PDF:

PLAN OGÓLNY GMINY. Co to dla Ciebie oznacza?

Szczegółowe informacje o planie ogólnym gminy znajdziesz w artykule: Plan ogólny gminy. Czym jest i co zawiera?

Złóż swój wniosek do Planu ogólnego, miej wpływ na zagospodarowanie przestrzeni

Proces zbierania wniosków do Planu Ogólnego jest kluczowym etapem konsultacji społecznych, który umożliwia mieszkańcom Włodawy wpływ na przyszły kształt przestrzeni.

Każdy zainteresowany może złożyć wniosek do Planu ogólnego – osoby fizyczne, prawne, instytucje czy organizacje. Wnioski można składać w formie elektronicznej lub papierowej, zgodnie z wytycznymi urzędu.

Szczegółowe informacje o procedurze konsultacji społecznych planu ogólnego znajdziesz w artykule: Jak składać wnioski do Planu ogólnego? Kompletny przewodnik

Pobierz formularze wniosków POG

Szkolenia z Planu ogólnego gminy w QGIS

Dla pracowników jednostek samorządowych zajmujących się tematami związanymi z zagospodarowaniem przestrzennym, a także dla planistów, urbanistów, architektów i wszystkich branż zajmujących się gospodarką przestrzenną przygotowaliśmy dedykowane kursy z tematyki Planu ogólnego gminy.

Szkolenie "Plan ogólny gminy w QGIS – krok po kroku" to kontynuacja zakończonego w 2024 r. sukcesem projektu " WSPÓLNA PRZESTRZEŃ ", zleconego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przeszkoliliśmy niemal 800 osób! Zapraszamy na szkolenie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: Szkolenia GIS .

Pomóż nam stworzyć interaktywną mapę Planu Ogólnego Włodawy!

Masz informacje o aktualizacji projektu Planu Ogólnego dla Włodawy? Znasz stronę urzędu, gdzie udostępniono te dane? Podziel się z nami!

Jeśli jesteś przedstawicielem urzędu gminy Włodawa, oferujemy bezpłatną publikację danych w formie interaktywnej mapy. Proponujemy, aby gmina zamieściły na stronie urzędu link do Interaktywnej Mapy POG dla Włodawy, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do Planu Ogólnego. To nowoczesny i wygodny sposób prezentacji, który ułatwi mieszkańcom gminy Włodawa oraz inwestorom korzystanie z ważnych informacji. Razem tworzymy coś wartościowego!

W zamian:

  • Dostęp do interaktywnej mapy Planu Ogólnego Włodawy!
  • Możliwość wpływu na rozwój narzędzia dla mieszkańców Włodawy.

Plan ogólny w sąsiednich gminach:

POG miasto Włodawa - POG Wyryki - POG Hanna - POG Hańsk - POG Wola Uhruska